Jak rozpoznać podróbki Timberland?

Początki amerykańskiej marki Timberland sięgają 1918 roku, a jej założycielem był Nathan Swarts, szewc z Bostonu. W 1952 Swarts zakupił połowę udziałów w zakładach szyjących obuwie i związane z nim półprodukty The Abington Shoe Company, a w 1955 wykupił drugą połowę przedsiębiorstwa i zaczął rozwijać je ze swoimi synami. Przełomowym momentem dla firmy Timberland był rok 1965 kiedy to firma opatentowała niezwykle innowacyjną, jak na swoje czasy, technologię wtapiania cholewki buta w podeszwę. Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się stworzyć całkowicie wodoodporne buty, idealne dla osób spędzających dużo czasu w terenie w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Dzięki tej metodzie powstał również kultowy i cieszący się do dzisiaj ogromną popularnością model butów Timberland 6. Charakterystyczne „miodowe” trapery nadal pojawiają się w nowych, zarówno damskich jak i męskich kolekcjach. Większość pozostałych modeli obuwia marki Timberland nadal nastawiona jest na tzw. outdoor jednak idealnie wpisują się one w miejski styl streetwear.

timberland-premium-6

Podróbki Timberland

Duża popularność butów marki Timberland i ich stosunkowo wysoka cena spowodowały niestety pojawianie się podróbek obuwia tej firmy. Zjawisko to nie jest może tak uciążliwe jak w przypadku sportowych butów Nike to jednak wydając większą kwotę na zakup markowych butów warto upewnić się, że otrzymamy produkt oryginalny. Poniżej mamy dla Ciebie kilka prostych porad, które mam nadzieję pomogą Ci rozpoznać ewentualne podróbki Timberland.

  • Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to gdzie kupić buty Timberland? Problem podróbek nie dotyczy oczywiście oficjalnych sklepów stacjonarnych tej marki jednak ze względu na niższe ceny wiele osób decyduje się na zakup butów przez internet. W tym przypadku radzimy unikać aukcji internetowych i ogłoszeń. Podróbki zdarzają się na nich stosunkowo często, szczególnie jeśli cena jest bardzo atrakcyjna. Najpewniejszych wyjściem jeśli chcemy kupić buty Timberland przez internet jest skorzystanie z oferty zaufanych sklepów, które dają 100% gwarancję oryginalności produktu. Jeden z takich sklepów znajdziecie TUTAJ, a podajemy jego adres gdyż stosunkowo często oferuje on różnego rodzaju promocje, kody zniżkowe itd. które możecie wykorzystać na przykład przy zakupie butów Timberland. Jeśli znajdziecie sklep z interesującą Was ofertą, którego wcześniej nie znaliście sprawdźcie koniecznie czy na stronie podane są dane firmy, poszukajcie o sklepie opinii w sieci itd. Jeśli już bardzo chcemy dokonać zakupu na portalu aukcyjnych warto skorzystać z oferty oficjalnych kont znanych firm i sklepów.
  • Cena to kolejny element, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupach oryginalnego obuwia i to szczególnie tych internetowych. Jeśli znajdziemy ofertę, której cena jest wyjątkowo atrakcyjna i bardzo odstaje od większości innych ofert to powinno stanowić to dla nas już znak ostrzegawczy. Skórzane trapery Timberland można zwykle kupić w przedziale cenowym od 400 do 700 zł, zależnie od wybranego modelu, dostępnej aktualnie promocji itd. Jeśli znajdziecie ofertę z nowymi butami tej firmy, które będą dużo tańsze zalecamy ostrożność.
  • Większość, wykonanych ze skóry, modeli butów Timberland posiada logo wytłoczone na bucie w okolicy pięty. Na oryginalnych butach logo jest wyraźne i dokładnie „odciśnięte”. W przypadku podróbek może być krzywe, odciśnięte tylko częściowo. A w przypadku podróbek najgorszej jakości logo może być po prostu doklejane.
  • Również wygląd wewnętrznej części buta może nam podpowiedzieć co nieco na temat jego oryginalności. Wyściółka w butach Timberland wykonana jest ze skóry i wysokiej jakości materiałów. Jeśli w środku zobaczycie kiepskiej jakości, np syntetyczny kożuszek czy tworzywo sztuczne może to świadczyć o tym, że buty są podróbkami.
  • Ostatnia rzecz, na którą możecie zwrócić uwagę to sznurowadła. W oryginalnych butach Timberland sznurowadła są najczęściej plecione, solidne i dosyć długie. Jeśli w butach, które chcesz kupić są zwykłe, niskiej jakości sznurowadła to jest to kolejny znak ostrzegający przed podróbkami.

Timberland rozmiarówka

Jeśli chcecie kupić buty tej firmy przez internet to zdecydowanie przyda Wam się rozmiarówka Timberland. Poniżej zamieszczamy dla Was tabelę, na której znajdziecie informacje jaką długość w cm ma wkładka poszczególnych rozmiarów UE i US w damskich, męskich i dziecięcych butach Timberland. Co prawda nawet kupując przez internet nie ma teraz problemów z wymianą niepasującego rozmiaru to dla naszej wygody lepiej jest kupić od razu idealnie pasujące buty.

timberland-rozmiarowka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.