Jaki powerbank kupić?

Urządzenia mobilne na dobre zagościły w naszym życiu codziennym, zarówno prywatnym jak i zawodowym. Mało kto wyobraża sobie dziś dzień bez smartfona czy tabletu. Wraz z rosnąca popularnością tych urządzeń na rynku pojawiły się także tak zwane powerbanki, czyli…

Co to powerbank?

Powerbank (w dosłownym tłumaczeniu po prostu bank energii) to przenośna ładowarka, która pozwala nam na naładowanie telefonu, tabletu czy nawet laptopa bez dostępu do sieci elektrycznej. Powerbank musimy oczywiście uprzednio naładować, a następnie możemy go zabrać ze sobą i podładować telefon w dowolnym miejscu i w dowolnych okolicznościach. Rozmiary powerbanku zależą głównie od jego pojemności, która z kolei powinna być dostosowana do naszych potrzeb.

Jakiej marki powerbank kupić?

Powerbanki stały się bardzo powszechnymi urządzeniami, w związku z czym pojawiły się w ofercie przeróżnych marek. To jakiego producenta wybierzemy może często zaważyć na jakości danego powerbanku i jego żywotności. Unikajmy raczej najtańszych urządzeń, tak zwanych no-name, czyli nie posiadających nawet marki. Oferują je często, niektóre outlety czy kluby zakupowe. Jednak takie najtańsze powerbanki mogą mieć problemy z przegrzewaniem się. Analizując opinie klientów na temat powerbanków wyróżniają się takie firmy jak PQI, GP czy Tracer. Nieco tańsze powerbanki nadal zachowujące dobrą jakość oferuje również producent Sunen.

Powerbank jaka pojemność?

Pojemność powerbanku to jeden z najistotniejszych parametrów, które musimy wziąć pod uwagę przy zakupie. Pojemność powerbanku określona jest oczywiście w takich samych jednostkach jak pojemność baterii czyli mAh – miliamperogodzinach.

  • Jeśli powerbank kupujemy głównie do zasilania telefonu powinien on mieć pojemność co najmniej 4000-5000 mAh. Zwykle za większą pojemnością idą też większe rozmiary, jeśli więc zależy nam na tym aby nasz powerbank do smartfona był mały będziemy musieli wybrać mniejszą pojemność.
  • Jeśli powerbank, który chcemy kupić ma nam służyć do ładowania tabletu powinniśmy wybrać urządzenie o pojemności w okolicach 10000 mAh. Możecie oczywiście wybrać do tego celu powerbank o mniejszej pojemności jednak będzie trzeba go dużo częściej ładować.
  • Największy powerbank będzie nam potrzebny do ładowania laptopa. Komputer zużywa o wiele więcej energii niż smartfon czy tablet, dobrym wyborem będzie więc powerbank o pojemności co najmniej 20000 mAh. Jest to sensowna dolna granica i jeśli możecie to do ładowania laptopa warto wybrać jeszcze pojemniejszy powerbank.

Powerbank na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz pojemności powerbanku powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na kilka spraw dotyczących jego funkcjonalności i codziennego użytkowania. Zanim kupisz powerbank sprawdź jakie urządzenia można do niego podłączyć, jakie posiada gniazda i ewentualne przejściówki. Sprawdź także czy z wybranego powerbanku można jednocześnie ładować więcej niż jedno urządzenie.

Jaki powerbank kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.